Old school Easter eggs.

9 טובה נשמה טהורה מסוג ילד יהודי? למקרה רצוי ברחבי לקצוב את זה?

מסתבר שחשוב שערורייה שקשורה באל-על וכבוד כל אישה, שעליה שלא תקראו בשום מקום שראוי. חשוב להבין לתלונה לפניכם ששלח לכם השבוע קורא: "שלום ידידיה. ביממה שישי, 25 במאי, טסנו בטיסת בוקר הנקרא אל-על מנתב"ג לפרנקפורט (טיסה 5 . (357-LY נסענו לביקור קרובים. אשתי, הייתי וחמשת ילדינו: שתי בנות בהיותו בן 17 ו‐16, בן בהיותינו בני 9 ותאומות בעלויות 7. הטיסה המריאה בשעה שש משנתם והכול הלך למישרין. נבדל לתאגידים תעופה רבות שלהן טסנו בשנים האחרונות, שמהפכת הלואו-קוסט הפכה את כמה עולה תמלול , לגבי גבול המנוכר, אבל עובד הדיילים של החברה שלנו באל-על השתדל לתת חברת עובדי, חם ומחויך. ודבר זה הוא מנקה נושם נעים ושלנו וציוני לטוס באל-על. הכי בביתו ברחבי העולם.

"אנחנו קבוצה דתית מאזור השרון. אשתי ואני חוזרים בתשובה, והילדים שיש לנו גדלים נטול טלוויזיה ובלי סמארטפונים. אתם ממש לא קיצוניים: הייתי רוצה דין, כל אדם חיים בעיר חילונית, טיילנו בעולם עם ילדים צעירים וחשפנו זה לתרבות ואומנות במקרה ספציפית. הבנות שלי דתיות אבל פרנסה שירים המתקיימות מטעם קולדפליי, באך ובוב מארלי. לבן שלי אנו צריכים פאות זהובות ויפות, והסרט מעריץ לבוא גלים ולצאת להפלגות. אבל בתוספת ל עושר חוויתי וחשיפה לתכנים תרבותיים, זאטוטים התחנכו לחוות את אותה הזמן בטכניקה צנועה ותמימה, המושתתת בדבר עקרונות היהדות הבסיסיים.

"ובחזרה לטיסה: ככל הנראה, כחלק ממהפכת הלואו קוסט הנ"ל יחד עם הניסיון למזער את כלל העלויות, נעלמו בחלק מהמטוסים המסכים האישיים ונראה שחזרנו מתקופת להחליף ה-80. מסכי טלוויזיה מעורבים מותקנים מעבר כמעט לכל שלוש שורות מושבים לכל אלו שנמנים על זמן המטוס, ומקרינים לכם אחר סרטוני וידאו וסדרות. לא רצוי הזמנה. בשלב כלשהו, סביב השעה הנה ה בבוקר, הוקרנה במטוס תוכנית. מדי הילדים, מגיל 7 או לחילופין 17 , חיברו את אותם האוזניות וחיכו שדבר זה יתחיל. ואז הינו זה הזמן. הרי התחיל הסרט, תרתי משמע".

מסתבר שהתוכנית שהוקרנה ליושבי המטוס עסקת נדל"ן ביחסים שבינו לבינה. וכאן הינו מפרט ומפרט, ואני מצנזר ומצנזר. אותיות בוטות מאוד, בדיחות גסות בעיקר, נוני לא מסוג הגיחי-גיחי. בואו נגיד שנראה עבורנו שסומק יגדל בלחיו הנקרא מנכ"ל אל-על או שמא יקרא את התמליל.

"זה נגיש איננו נגמר", זה משחזר, "שמונה משנתם, מטוס מלא במאות משמעותיים וילדים, משפחות וזקנים, מאמינים וחילוניים, יהודים וגויים. Keyword זו נקרא ממשיך, היישר לפנים. נמוך. מביך. אינו מצחיק. בטעם שלילי. שלא מתאים לכלום".

גם כן עם תום אשר הוא ביקש מהילדים להגיע רק את האוזניות, מהווים נשארו תקועים יחד עם התמונה הגדולה ובעל הכתוביות בעברית. אין אפשרות שימש להימלט. וכך הינו נמשך. וכו' מילה שמעולם לא רצה שישמעו, לפני עניין מתחום שקיווה שלעולם אינן ייחשפו אליו.

"חוסר אונים ומבוכה רצינית תקפו אותך. ציבור שבוי. עליכם דבר כזה. אולם הפעם השבוי זה אני והמשפחה שלי. ילדים צעירים שלי היוו חובה, נדרשים, לשבת בעזרת אליי מחכה מול רעיון שהכי מנוגד לערכים ולתמימות שלם. "
עליתי למטוס בשיתוף 2 מתבגרות שגדלו בקהליה בה מאמינים שהאישה זאת קדושה וחשובה. שאינה הייתי רוצה. הנישות בהחלט מאמינות שאהוב ליבן המיועד להן מששת ימי בראשית בא להקים מאוחדת קבוצה (כן, עליכם איך כזה: משפחה), ואחרי בדיחה ובעוד מקומות בדיחה שמנסות למחוק את אותו התום זה בוודאי בעוצמה ובמהירות, מיהו מכיר דבר אלו ירדו מהמטוס. מכיוון ש יש להמנע מ בכל מקום תמחור של בכל זה, אדם מאמין בזה, האדם ישיר על ידי זה. אתן בע''ח בסרט, ילדות טהורות. בעולם זה בהחלט כולם בעלי חיים, אנו בוגדניים, אנו שפלים, כל מה שרצית לדעת גס וחיצוני ומחפיץ. לפניכם, כמה מאות אנחנו שנראים נורמטיביים יושבים אל מול מה הוא ואף צוחקים".

"לא ידעתי איפה לקבור את אותם עצמי", הינו מסיים, "הלכתי לדיילת שהלכה למצוא לדיילת הראשית. 'אתם צודקים', זוהי אמרה, 'זה אינה מומלץ. נוני אני לא מאפשרת למנוע בכל זאת. יש עלינו נוסעים שמסתכלים. אין אפשרות כרגע בעשיית שום לכלוך. הייתם צריכים לחפש חלק ללא כל וידאו' (אין איך מאוד. את אותן בדרך זו בדקתי). 'אני אדווח בעניין זה', הוסיפה, 'זו מאוד טעות שלנו'. "ואחר על ידי זה ידברו איתנו בנושא בסיס האישה ההרה באירופה הדתי, העסק שלך מבין? הנה כל מה שראיתי פוגע במעמד האישה ההרה (ואגב, כמו כן הגבר) הרבה יותר מאיזה אידיוט שצעק מוצר בנושא מישהי. בטבע מדובר באחד, בפתח הנל קידמה ההמונים, בלי שום בושה.

"אם בטיסה היתה בחירת, אז מילא. אני אינדבידואלית בחרתי בעת לסלק זו מהחיים שלי. אינם קורא עיתונים ומימיי שלא ראיתי פרק השייך האח הגדול אם הישרדות ודומיהם. מנסה לשמור את התודעה שלי ללא זיהום. אבל נמצא – באיזה אופן יבצעו אנחנו. בשיתוף היופלה בארוחת הבוקר מומלץ וכדאי לקבל כעת גם כן מנה שהיא לכלוך ואבק כזאת הירוד ביותר.

"בעולם המיומן שלי, שהוא עולם פירמות משפטי וקר, בעניין טעויות קונים. מצורפות הייתי שלא ההורה הגורם היחיד שנתקל כאשר מדובר כה. כעורך דין אני בהחלט כשיר לקחת מאל-על פיצוי, ואף להעצים את אותו השיח זה לציבורי. צריך לדבר על אודות נקרא. אבל הייתי ממש לא הוא בעל ידע איך דורש הפיצוי. איזה סכום כדאי נשמה טהורה המתקיימות מטעם ילד יהודי, שבדרך לביקור דודים אשר ממנו בעולם נאלץ לראות מקרוב בכפייה בתוכן נמוך ובוטה? תוכלו בכלל לקצוב את זה?".

אריה פרנקל, דובר אל-על למגזר הדתי, שדר בתגובה: "מדובר בסדרה בייחוד מקובלת המוקרנת בד״כ בערוץ קשת 12 וזוכה להצלחה אדירה בתוך אנשים הנוסעים. בפרק הספציפי השפה היתה בוטה בייחוד. הפרק הוסר ממערכת התוכן שהיא אל-על והועברה הערה לשידורי קשת. לצורך חופשת הקיץ פרק זמן הטיסות עמוסות במשפחות וילדים, התכולה הותאם לקהל הרחב תוך השגחה על אודות מלל נאות למשפחות וילדים".

בגלל הטור השבועי ב"בשבע"
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE